بارز

لاستیک بارز

گروه صنعتی لاستیک سیرجان فعالیت خود را در زمان جنگ تحمیلی(سال 1363 ) شروع کرد. هیچ وقت انتظار نداشت که به یکی از صد برند برتر ایران تبدیل شود. در سال 1366 نام خود را به صنایع لاستیک کرمان تغییر داد و همزمان به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. سپس این تغییر و تحولات اسم شرکت در سال 1384 به بارز تغییر کرد و تا به حال ثابت مانده است. در سال 1384 تکنولوژی تولید تایر خود را از شرکت کانتیننتال آلمان به منظور تولید تایرهای رادیال دریافت کرد. کار خود را از  تولید انواع تایر، تیوب، نوار و تایر‌های ماشین‌های کشاورزی بود.

این شرکت در ابتدا تولیدات خود را با ظرفیت 25000 تن شروع کرد و پیش بینی می‌شود ظرفیت تولید در سال1399 به 132 هزار تن خواهد رسید. در اوایل تاسیس این شرکت  بانک‌ملی و سازمان صنایع ملی سهامداران این شرکت بودند، بعدها سازمان تامین اجتماعی سهام سازمان صنایع ملی را خریداری کرد. در حال حاظر 51 در صد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی واسطه شرکت نفت‌، گاز و پتروشیمی است و 45 درصد آن متعلق به سرمایه‌گذاری توسعه ملی است. و 4 درصد آن در بازار بورس قابل خرید و فروش است.

نمایی از ساختمان و خط تولید گروه صنعتی بارز

 لاستیک بارز کردستان

لاستیک بارز کردستان طرح توسعه گروه لاستیک بارز کرمان می‌باشد. این کارخانه در دشت دهگلان با سرمایه گذاری 250 میلیارد تومانی احداث شده است.این کارخانه در  سال 1396 راه‌اندازی و در سال 1397 به بهره‌برداری رسید.

روابط عمومی اعلام کرده بود که این شرکت برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند که در مهر ماه 1398 به تولید 16 هزار حلقه در روز برسند ولی در واقع 9 هزار حلقه رسیده‌بودند. ولی در 14 اسفند به هدف خود رسیدند و 16 هزار حلقه در روز تولید کردند، که این یک موفقیت بزرگ برای گروه صنعتی بارز بود بخصوص برای پرسنل  لاستیک بارز کردستان. این کارخانه رتبه نخست تولید لاستیک رادیال را بین تمام تولید کنندگان لاستیک رادیال سواری را در کشور دارد. و هدف این است که یزرگترین طرح لاستیک در خاور‌میانه باشد.

میدان آزمون

اولین میدان آزمون کشور، در زمینی به مساحت 240 هکتار در شمال شرقی استان کرمان واقع شده است که متعلق به گروه صنعتی بارز است. این طرح برگرفته از طرح میدان آزمون تایر کنتی‌درام شرکت آلمانی است و هدف از ساخت آن اجرای تمامی آزمون‌های عملکرد تایر است.

این میدان از اول برای شروع کار گروه صنعتی بارز ایجاد شد، اما به مرور زمان تبدیل به پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین مرکز آزمون تایر، نه‌تنها در ایران بلکه در کل خاورمیانه تبدیل شد. از جمله خدمات این میدان می‌توان به آزمون مقاومت غلتشی، آزمون‌های اجباری تایر به منظور صدور مجوز واردات تایر از گمرک،   آزمون‌های فوت پرینت و استیفنس تایر و آزمون‌های اجباری سازمان استاندارد، برای گروه صنعتی بارز و سایر تایر سازان کشور اشاره کرد.

یکی از معتبرترین مراکز فروش لاستیک بارز ماشین پلاس می‌باشد

 

مشاهده همه 12 نتیجه